Smogowe powietrze

Blog o przyczynach i skutkach smogu

Skuteczna ochrona przed smogiem

brak komentarzy

maseczki antysmogoweWszystkim dobrze znany jest problem smogu. W ostatnich latach pojawia się coraz więcej działań, które mają go rozwiązać. Niestety, potrzeba jeszcze wielu lat, zanim smog zniknie z nad polskich miast. Jak więc sobie radzić, kiedy nad miastem wisi chmura pyłu?

Czy maseczki antysmogowe chronią przed pyłem?

Na pewno jednym ze sposobów na walkę ze smogiem jest maseczka przeciwpyłowa ze sklepu Dragon Mask. Obecnie maseczki tego typu nosi coraz więcej osób. Jak dobrze chronią one przed smogiem?

Generalnie, warto dokonać rozróżnienia maseczek antysmogowych. Część z nich to maseczki materiałowe, które co prawda zatrzymują nieco pyłu, ale wiele cząsteczek bez trudu przez nie przechodzi. Są jednak również bardziej złożone maseczki, których skuteczność zdaje się być o wiele lepsza. Niestety, również ceny takich maseczek antysmogowych są zdecydowanie wyższe.

Sport to zdrowie – czy na pewno?

Warto też zwrócić uwagę na to, jakim problemem dla sportowców jest smog. W zanieczyszczonych miastach bieganie po parku może się okazać zgubne dla zdrowia. Rzecz w tym, iż sportowiec wdycha zwiększoną ilość pyłu. Dlatego też, jak nikt inny potrzebuje on bardzo skutecznej maseczki przeciwpyłowej, która posiada zaawansowane filtry powietrza.

Tagi:

Komentowanie wyłączone.