Smogowe powietrze

Blog o przyczynach i skutkach smogu

Trujące powietrze, którym oddycha każdy z nas

brak komentarzy

smog przyczynyŁapanie trudno leczących się infekcji, alergii i innych chorób układu oddechowego oraz układu krążenia to wynik niczego innego, jak powiększającego się smogu w Polsce. Żadna choroba nie bierze się z niczego. Zanieczyszczenie powietrza w naszym kraju jest potworne, o czym w końcu mówi się głośno. Złe samopoczucie i tysiące osób umierających z powodu chorób układu oddechowego – to poważne konsekwencje problemu, o którym przez lata nikt nie chciał słyszeć.

Koszmar, który zaczął się spełniać

Smog w Chinach był przerażającą wizją dla europejczyków. Niestety doszliśmy do czasów, w których niektóre miasta Unii Europejskiej są bardziej zanieczyszczone. Smog przyczyny są proste. Spaliny, fabryki i te okropne piece „kopciuchy”, których nadal używa tysiące Polaków. To przerażające statystyki, ale ludzie ludziom sami zgotowali ten los.

Smog skutki są przerażające. Wymieniać można by ich doprawdy wiele. Do niezwykle groźnych należy:
– upośledzenie obronnych funkcji dróg oddechowych,
– zwiększona zachorowalność na infekcje,
– utrudniona wymiana gazowa,
– zwiększone obciążenie serca.

Konsekwencji smogu jest setki, a jeden problem pociąga za sobą kolejny. Niestety najbardziej cierpią na tym dzieci, których organizmy nie są gotowe na tak dużą ilość trujących substancji w związku z czym muszą ponosić największe konsekwencje.

Tagi:

Komentowanie wyłączone.