Smogowe powietrze

Blog o przyczynach i skutkach smogu

Jak groźne może być zanieczyszczenie powietrza?

brak komentarzy

smog jak się chronićJakość powietrza w Polsce jest zła, szczególnie w okresie jesiennym oraz zimowym, gdzie wiele osób ogrzewa swoje domy za pomocą węgla, drzewa oraz śmieci. Smog typu los angeles występuje między innymi w takich miastach jak Katowice, Kraków, Wrocław, Kielce oraz Łódź, to najbardziej zanieczyszczone miejscowości w Polsce.

Ochrona przed smogiem jest konieczna, gdyż zanieczyszczenia powietrza bardzo negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Smog działa drażniąco na drogi oddechowe, może być przyczyną zapalenia oskrzeli, płuc, pył PM2,5 po przedostaniu się do krwi, powoduje miażdżycę, może prowadzić do zapalenia naczyń krwionośnych. Warto zdawać sobie sprawę z tego, jak zanieczyszczenia powietrza wpływają na nasze zdrowie i próbować temu przeciwdziałać.

Smog jak się chronić przed niebezpieczeństwem?

Przede wszystkim należy unikać wychodzenia z domu w czasie największego stężenia niebezpiecznych substancji obecnych w powietrzu Jeżeli musimy wyjść na zewnątrz, należy zaopatrzyć się w maskę antysmogową z filtrem węglowym, pamiętajmy również o piciu wody oraz odpowiedniej diecie bogatej w witaminę A, C, E, beta-karoten, cynk, flawonoidy, miedź, mangan.

Jeżeli żyjesz w mieście, gdzie jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia, poczytać na temat ochrony przed smogiem, aby żyć bardziej świadomie i wiedzieć, jak przeciwdziałać niebezpiecznym skutkom smogu.

Tagi:

Komentowanie wyłączone.