Smogowe powietrze

Blog o przyczynach i skutkach smogu

Maseczki antysmogowe

brak komentarzy

Obecnie w wielu regionach Polski jest fatalna, zagrażająca zdrowiu, jakość powietrza. Normy są przekroczone są nawet o kilkaset procent. Bardzo źle jest na Mazowszu, na południu Polski, a największy problem ze smogiem ma Kraków. Czy zastanawiasz się czym są maseczki przeciwpyłowe, jak działają i jak mogą pomóc?

Niestety wieloletni kontakt z zanieczyszczeniami powietrza może prowadzić do rozwoju nowotworów złośliwych, takich jak:

– rak płuca,
– rak zatok,
– nowotwory jamy ustnej, gardła i krtani oraz przełyku,
– rak nerki.

Dlatego warto zakładać maskę, podczas gdy stężenie pyłu jest bardzo wysokie. Aktualny stan powietrze można sprawdzić w internecie, często też aktualne dane są dostępne na wyświetlaczach w komunikacji miejskiej.

Maski antysmogowe zyskują coraz większą popularność. Za około 100 zł można już kupić taką, która skutecznie będzie nas chronić przed szkodliwymi substancjami i która posiada odpowiednie atesty. Każda maska posiada wymienne filtry. Filtra starcza średnio na 2 tygodnie, po tym czasie należy go wymienić na nowy.

Maski dostępne są produkty w różnych rozmiarach, kolorach, krojach i o różnych parametrach jakościowych. Obecnie jedynym sposobem na chronienie się przed smogiem jest noszenie maseczki przeciwpyłowej.

Tagi:

Komentowanie wyłączone.