Smogowe powietrze

Blog o przyczynach i skutkach smogu

Czym jest i gdzie można kupić maskę antysmogową?

brak komentarzy

Niestety, w dzisiejszych czasach ludzie emitują wiele zanieczyszczeń do środowiska. Są one szkodliwe dla zdrowia i mogą być przyczyną chorób cywilizacyjnych. Na szczęście są sposoby na zminimalizowanie niekorzystnego wpływu zanieczyszczeń. Jednym z nich jest zakup maski antysmogowej.

Coraz więcej ludzi przekonuje się do masek antysmogowych. Często noszą je sportowcy, jak również ludzie żyjący w centrum miasta. W końcu to tam jest największe skupisko smogu. W sklepach można znaleźć różne rodzaje takich masek, na przykład przeznaczone dla biegaczy, czy maski dla dzieci. Każda z nich różni się wyglądem, wielkością oraz filtrem.

Podczas wyboru maski należy zwracać szczególną uwagę właśnie na filtr. To on ma do spełnienia kluczowe zadanie. Dostępne są maski z filtrem HEPA oraz węglowym. Ten pierwszy, charakteryzuje się dobrą przepuszczalnością powietrza. Jest przez to często wybierany przez sportowców. Natomiast filtr węglowy nie tylko chroni przed smogiem, ale i przed wirusami i bakteriami.

Maska antysmogowa gdzie kupić?

Po wyborze odpowiedniego rodzaju maski, przychodzi czas na zakup. Gdzie kupić maskę antysmogową? Takie produkty dostępne są w internecie. Można znaleźć je również w sklepach dla biegaczy. Powstały także sklepy, których główną specjalnością jest właśnie sprzedaż masek antysmogowych.

Komentowanie wyłączone.